Back to Top

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

1. W jakim stopniu muszę znać język obcy?


Nie posiadamy żadnych ofert dla osób nieznających języka. Dysponujemy zleceniami w trzech grupach językowych tzn. dla osób z komunikatywną, dobrą i bardzo dobrą znajomością języka obcego. Stopień znajomości języka oceniają nasi pracownicy podczas rozmowy telefonicznej lub podczas wizyty w biurze.

2. Jak długo czekam na ofertę?


Okres oczekiwania na zlecenie dla osób podejmujących z nami współpracę, zależy głównie od stopnia znajomości języka obcego i predyspozycji danej osoby. Dane osobowe kandydatów przechowujemy aż do czasu przysłania pisemnego odwołania - prośby o usunięcie. W tym okresie możemy się zwrócić  do kandydatów z propozycją zatrudnienia.

3. Czy mogę wybrać miasto do którego pojadę?


Osoba zainteresowana współpracą może nam określić rejon lub miasto, do którego chciałaby pojechać a my w miarę możliwości będziemy starali się spełnić takie życzenie. W takim przypadku jednak dana osoba musi liczyć się z wydłużonym okresem oczekiwania na ofertę. Otrzymujemy zlecenia z terenu całych Niemiec, najwięcej z rejonów zachodnich i południowych oraz z Belgii, Luxemburga, Francji, Austrii itp.

4. Ile mogę zarobić i od czego to jest zależne?


Wynagrodzenie zależy zarówno od kwalifikacji i doświadczenia kandydata w opiece nad osobami starszymi oraz jego znajomości języka obcego jak i od zakresu obowiązków oraz stanu zdrowia podopiecznego.

5. Na jak długo muszę / mogę wyjechać?


Jednorazowo na okres 2-3 miesięcy. Po tym okresie opiekunka wraca do Polski lub jeśli jest gotowa na podjęcie kolejnego zlecenia, otrzymuje je i przemieszcza się do następnej rodziny. Istnieje możliwość powrotu w poprzednie miejsce świadczenia usług.

6. Jestem już zagranicą, mam pytania albo problemy, kto się tym zajmie?


Każda osoba otrzymuje wizytówkę z numerami telefonów do biura. Nasi pracownicy służą radą i pomocą w każdej sytuacji.

7. Czy muszę mieć wykształcenie lub umiejętności medyczne?


Nie, jednak wiedza teoretyczna na temat różnych schorzeń typowych dla starszego wieku i ich konsekwencji w życiu codziennym ułatwia znacznie zrozumienie potrzeb naszego podopiecznego.

8. Czy jestem ubezpieczony/-a?
Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą muszą ubezpieczyć się we własnym zakresie. Oferujemy pomoc w wyborze korzystnego ubezpieczenia.

9. Jak mogę sprawdzić wiarygodność Waszej firmy?


Personal - Service - Ost - West Sp. z o.o. posiada wystawiony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Certyfikat poświadczający wpis do Rejestru Podmiotów Prowadzących Agencję Zatrudnienia na działalność w zakresie prowadzenie agencji zatrudnienia Nr 3828 oraz pracy tymczasowej Nr 3828/3


http://www.kraz.praca.gov.pl/StronaGlowna.aspx